AGCO współpracuje z Blickfield nad automatyzacją ciągników i sprzętu żniwnego

Grupa AGCO współpracuje z Blickfield, niemieckim producentem holistycznych rozwiązań czujników LiDAR, aby wykorzystać tę technologię do oceny autonomicznych funkcji, które poprawiają wydajność ciągników i sprzętu żniwnego oraz zapewniają zrównoważony rozwój i wydajność operacyjną.

Do tej pory wyższy stopień automatyzacji w rolnictwie utrudniały ograniczone możliwości techniczne precyzyjnego określenia scenariusza pracy. W przeciwieństwie do kamer, czujniki 3D LiDAR niezawodnie rejestrują otoczenie w trzech wymiarach, nawet w bardzo trudnych warunkach.

„Dokładne postrzeganie środowiska jest ważną podstawą do identyfikacji najskuteczniejszych środków wspierających inteligentne i zrównoważone rolnictwo oraz ich optymalnej realizacji w czasie rzeczywistym. Cieszymy się, że możemy zbadać możliwości czujników LiDAR Blickfeld w naszych projektach badawczych. Technologia, dzięki swojej wydajności, wydajności, solidności i elastyczności, może nam pomóc w usprawnieniu kluczowych obszarów rolniczych” – mówi Kenneth Düring Jensen, specjalista techniczny AGCO w dziedzinie badań i zaawansowanej inżynierii.

Współzałożyciel Blickfeld, Florian Petit, był bardzo zadowolony, że AGCO ceni sobie zastosowanie rozwiązań Blickfeld LiDAR. „Chcemy, aby świat stał się bardziej wydajnym i przyjaznym miejscem do życia dzięki innowacyjnym rozwiązaniom cyfrowym, a inteligentne, zasobooszczędne rolnictwo jest ważną częścią tej podróży. Jesteśmy przekonani, że nasze unikalne rozwiązania LiDAR zrobią prawdziwą różnicę.”