Drony w badaniach rolnictwa napędzają wielostanową nagrodę

University of Arkansas znalazł się wśród instytucji niedawno uznanych za badania nad dronami i ich zasięg.

Bezzałogowe samoloty przelatujące nad gospodarstwami rolnymi, lasami i szkółkami roślin nie są w dzisiejszych czasach niczym niezwykłym. Wiele badań poświęcono uczynieniu dronów bardziej korzystnymi ekonomicznie w rolnictwie, od inwentaryzacji w szkółkach roślin po wykrywanie wczesnych oznak stresu upraw.

Dział badań i wysięgników System Division of Agriculture Uniwersytetu Arkansas znalazł się wśród instytucji niedawno uznanych za badania nad dronami i działania informacyjne nagrodą National Excellence in Multistate Research Award od Sekcji Stacji Eksperymentalnych Komisji ds. Żywności Stowarzyszenia Uniwersytetów Publicznych i Land-Grant , Środowisko i Zasoby Odnawialne.

Wspólne badania w wielu stanach w ramach Association of Public and Land-Grant Universities pomogły zaadaptować technologię dronów jako narzędzie rolnicze. (Fred Miller, U. z A System Division of Ag)

Nagroda przyznawana jest naukowcom stacji eksperymentalnej, którzy prowadzą „wzorowe badania i działania informacyjne w wielu stanach” w zakresie zastosowań systemów bezzałogowych statków powietrznych w USA. rolnictwo i zasoby naturalne. Naukowcy z 23 instytucji z całego kraju dzielą się nagrodą za wkład w projekt zatytułowany „Badania i rozwój zastosowań bezzałogowych systemów powietrznych (UAS) w USA”. Rolnictwo i Zasoby Naturalne”.

Projekt jest wspierany przez Państwowe Rolnicze Stacje Doświadczalne z Funduszu Badawczego Hatch Multistate dostarczonego przez USA Departament Rolnictwa Krajowego Instytutu Wyżywienia i Rolnictwa.

Jim Robbins, niedawno emerytowany profesor ogrodnictwa i specjalista ds. rozszerzeń z Wydziału Rolnictwa, był jednym z autorów projektów badawczych dronów rolniczych nagrodzonych nagrodą. Brał udział w badaniach, w których mierzono dokładność i wydajność opartych na dronach systemów inwentaryzacji w żłobkach z wykorzystaniem RFID (identyfikacja radiowa), a także z wykorzystaniem oprogramowania sztucznej inteligencji opartego na chmurze, takiego jak IBM Watson Visual Recognition, do identyfikacji wczesnych wskaźników niedoboru wody w uprawach rzędowych

Robbins prowadził prace informacyjne dla Arkansas Cooperative Extension Service i badania dla Arkansas Agricultural Experiment Station.

Randy Raper, doradca administracyjny wielostanowego programu badań nad dronami, powiedział, że współpraca między naukowcami z całego kraju była kluczem do dostosowania nowej technologii do zastosowań rolniczych. Raper jest również zastępcą wiceprezesa ds. obiektów na Oklahoma State University i zastępcą dyrektora OSU Ag Research.

„Jedną z rzeczy, które zauważyliśmy w tej komisji, jest to, że mamy ludzi bardzo zorientowanych w różnych dziedzinach” – powiedział Raper. „Mamy ludzi, którzy są sprytni w lataniu UAV, a następnie innych, którzy są zainteresowani czujnikami i innych, którzy stosują badania. Każda instytucja nie może mieć ekspertów w każdej dziedzinie, dlatego współpraca była bardzo ważna dla rozwoju tej technologii”.

Analiza UAV

Porównuje pojawiające się technologie i zastosowania UAV do systemów prowadzenia ciągników RTK-GPS, które pojawiły się na początku XXI wieku i są obecnie powszechnie stosowane. Powiedział, że zdjęcia satelitarne były również wykorzystywane do analizy produkcji roślinnej, zanim systemy UAV przyniosły korzyści naukowcom.

„Zdjęcia satelitarne mogą być problematyczne ze względu na pokrycie chmurami, a to, na co patrzymy, zależy od czasu” – powiedział Raper. „UAV i technologia UAS pozwalają mieć większą kontrolę. Możesz zbierać dane i podejmować szybkie decyzje, jak chcesz je leczyć. To naturalnie pasuje do zarządzania, które uznajemy”.

Wielu naukowców pracujących razem umożliwiło komitetowi doprowadzenie technologii do obecnego stanu, powiedział Raper. Coroczne spotkania naukowców z całego kraju pozwoliły na wymianę pomysłów i doświadczeń z wykorzystaniem UAV, otwierając potencjał do dalszych zastosowań. Powiedział na przykład, że naukowcy z północnego zachodu eksperymentowali z użyciem UAV do punktowego stosowania pestycydów w sadach. Zainspirowało to naukowców z innych części kraju do zbadania powiązanych zastosowań w innych uprawach.

Bezpośredni wpływ

Gary Thompson, dyrektor wykonawczy Południowego Stowarzyszenia Dyrektorów Rolniczych Stacji Doświadczalnych, zauważył, że ten wielostanowy projekt w południowym regionie ma bezpośredni wpływ na producentów rolnych.

„Decyzje dotyczące zarządzania na poziomie krajobrazu w coraz większym stopniu zależą od uzyskiwania dokładnych i wiarygodnych danych, które można analizować w czasie rzeczywistym” — powiedział Thompson. „Zdalne wykrywanie za pomocą dronów zapewnia wszechstronny sposób uzyskiwania informacji o wysokiej rozdzielczości dla menedżerów rolnictwa. Jestem podekscytowany pracą tej grupy badaczy i gratuluję im tego zasłużonego uznania.”

Thompson powiedział, że stowarzyszenie administruje tym trwającym projektem w regionie południowym, który koncentruje się na wyzwaniach w regionie południowym, będąc jednocześnie otwartym na udział instytucji z całego kraju.

Projekt wielopaństwowy

„Badania i rozwój zastosowań bezzałogowych systemów powietrznych (UAS) w USA Wielostanowy komitet projektowy ds. rolnictwa i zasobów naturalnych składa się z naukowców z Alabamy, Arkansas, Florydy, Georgii, Indiany, Illinois, Kentucky, Luizjany, Mississippi, Montany, New Jersey, Nowego Jorku, Karoliny Północnej, Dakoty Północnej, Oklahomy, Karoliny Południowej , Tennessee, Teksas, Wirginia i Waszyngton.

„W ciągu ostatnich pięciu lat projekt ten był oceniany i identyfikowany jako niezawodne, opłacalne i przyjazne dla użytkownika platformy i czujniki dronowe do monitorowania i zarządzania czynnikami stresogennymi w rolnictwie i zasobach naturalnych” — odnotowała nagroda Sekcji Stacji Eksperymentalnych. „Aby zmaksymalizować dokładność zebranych danych, członkowie projektu opracowali sprzęt, oprogramowanie i szczegółowe protokoły kalibracji i używania dronów. Nowe strategie oparte na dronach pomagają rozwiązać wiele różnych problemów w rolnictwie”.

Southern Association of Agricultural Experiment Station Directors reprezentuje 15 rolniczych ośrodków badawczych na uniwersytetach przyznających grunty w południowych Stanach Zjednoczonych, gdzie naukowcy współpracują w celu prowadzenia badań i działań informacyjnych skoncentrowanych na ochronie zasobów naturalnych regionu i zrównoważonym żywieniu rosnącej globalnej populacji.